Trojdům – B
Vlastnictví Osobní
Dispozice 5kk
Plocha 164m²
Orientace JV
Balkón Ne
Parkování 2
Komora Ano

Tradiční materiály, zeleň a klidné bydlení v blízkosti hlavního města.

Pozemek se nachází v obci Nučice v blízkosti Prokopské návsi v historickém jádru obce. Hlavním záměrem bylo navrhnout jednotlivé řadové objekty tak, aby citlivě zapadly do okolní vesnické zástavby. Proto byl zvolen klasický tvar objektů se sedlovou střechou, bílou omítkou a lokálními materiály. Na pozemku se historicky nacházelo několik objektů zbudovaných z místního kamene, který bude v co největší míře použit při nové výstavbě.

Návrh zachovává původní selský vjezd na pozemek ze severní strany a počítá s obnovením ohradní kamenné zdi okolo pozemku. Koncept celého souboru je rozdělen do dvou částí. V severní části jsou navrženy tři řadové domy, orientované svými štíty do ulice tak, aby byl zachován historický ráz obce. Menší zahrady jsou orientovány na jižní stranu, stejně tak jako hlavní obytný prostor. Jednotlivé zahrady jsou pro zachování soukromí odděleny kamennými zídkami. Podkroví domu bude prosluněno střešními a štítovými okny, ze kterých bude krásný pohled do zahrady.

V jižní části pozemku jsou umístěny dva rodinné domy stejného charakteru, které jsou zasunuty co nejhlouběji na pozemek tak, aby svým hlavním prostorem byly orientovány na jižní stranu a byly co nejvíce prosluněny. Koncept počítá s co největší mírou zachování vzrostlé zeleně na zahradě, s použitím lokálních tradičních materiálů a tvaroslovím, které podpoří genius loci obce i konkrétního pozemku.

Exteriér

Klidná vesnice Nučice je známa svou skvělou občanskou vybaveností a dostupností do Prahy.

Obec Nučice je krásná malebná víska, která si i v dnešní době zachovává vesnický ráz. Nachází se ve Středočeském kraji, hned vedle města Rudná u Prahy, se kterým na počátku 21. století téměř stavebně srostla. Historie Nučic je značně určena jejich polohou – blízkost Prahy, královského hradu Karlštejna a zemské stezky mezi Prahou a Plzní způsobuje, že dějiny obce jsou úzce spojeny s historií hlavního města a tím pádem i s historií národa.

Lokalita je dobře známá svou skvělou dostupností ať už autem (3min od sjezdu z obchvatu Prahy) nebo také vlakem. Obcí totiž vede železniční trať, která Vás pravidelnou linkou pohodlně dopraví za pár minut na nádraží Smíchov. Z obce je i velice dobré spojení s hlavním městem autobusovými linkami v rámci Pražské integrované dopravy.

Nučice jsou známy výbornou občanská vybaveností. Nachází se zde obchod s potravinami, několik restaurací, pizzerie a pohostinství. Z dalších provozoven služeb lze zmínit kadeřnictví, soukromý bazén pro plavání kojenců a dětí, několik dětských hřišť, cukrárnu, masáže, psí salón, tiskárna, výrobna lahůdek. V obci je rovněž pošta, matrika, Lidový dům, školka i škola.

Občanská vybavenost

 • Škola
 • Školka
 • Sportovní využití
 • Obchody
 • Restaurace
 • Pošta
 • Matrika
 • Dětské hřiště

Zážitkové aktivity

 • Karlštejn
 • Karlické údolí
 • Svatý Jan pod Skalkou
 • Radotínské údolí
 • Vyhlídka Máj
Jednotka Dispozice Plocha Cena Půdorys
Jednotka Dispozice Plocha Cena Půdorys
Jednotka Dispozice Plocha Cena Půdorys
Jednotka Dispozice Plocha Cena Půdorys
Jednotka Dispozice Plocha Cena Půdorys
Dvojdům - A1 5kk 152m² Info na dotaz Stáhnout
Dvojdům – B2 5kk 152m² Info na dotaz Stáhnout
Trojdům – A 5kk 169m² Info na dotaz Stáhnout
Trojdům – B 5kk 164m² Info na dotaz Stáhnout
Trojdům – C 5kk 169m² Info na dotaz Stáhnout